Projekty budynków biurowych Poznań

Oferta architekta dla firm

BUDYNKI BIUROWE, USŁUGOWE I HANDLOWE

 • Budynki biurowe
 • Budynki usługowe i handlowe
 • Wnętrza komercyjne

Biuro projektowe Poznań – budynki biurowe

 • projekty budynków służby zdrowia
 • projekty budynków biurowych
 • projekty obiektów kulturowe i oświaty
 • projekty hoteli i pensjonatów
 • projekty budynków gastronomii i restauracji
 • projekty przedszkoli
 • projekty budynków handlowych i usługowych
 • projekty hal warsztatowych, budynków przemysłowych
 • projekty adaptacji i zmiany sposobu użytkowania obiektów w zależności od potrzeb
 • projekty termomodernizacji budynków
 • projekty obiektów zabytkowych, przebudowy i rozbudowy, renowacje, remonty, rewitalizacje
 • projekty wnętrz w budynkach komercyjnych

Projektując budynki użyteczności publicznej (takie jak, biurowe, służby zdrowia, szkolnictwa, handlowe i usługowe) szczególny nacisk kładziemy na funkcjonalność rozwiązań wszystkich pomieszczeń, niskie koszty eksploatacji jak również niskie koszty budowy przy zapewnieniu reprezentacyjności wizerunku budynku. Nie marnujemy żadnego m2. Wykorzystujemy każdą przestrzeń, jednocześnie nie zapominając o ciekawej architekturze.

Nietuzinkowość i oryginalność architektury w naszych projektach wpisuje się w naturalne otoczenie, a budynki są przyjazne środowisku. Przy ich wkomponowaniu w przestrzeń uwzględniamy szczególnie zieleń, która tworzy niebanalną harmonię z bryłą budynku, wykorzystując to co oferuje nam natura.

Projektujemy również budynki publiczne wraz z wnętrzami.

Szczególnie specjalizujemy się w budynkach biurowych, które wyróżniają się nowoczesną architekturą. Stworzenie biurowca, który będzie spełniał oczekiwania zarówno inwestora, jak i przyszłych użytkowników to zawsze wielkie wyzwanie dla projektantów. Stawiamy jednak na dobrą koncepcję architektoniczną oraz wysoki poziom techniczny projektu.  Na swoim koncie mamy już wiele tego typu przedsięwzięć w Poznaniu i okolicy.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące projektów budynków biurowych – FAQ

1. Ile kosztuje całkowity projekt budynku biurowego?

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie, w zależności od metrażu budynku, przeznaczenia budynku, stopnia skomplikowania procedur administracyjnych i  konstrukcji budynku. Cena uzależniona jest również od tego czy inwestor potrzebuje tylko projekt budowlany do pozwolenia na budowę/zgłoszenia, czy również projekt techniczny  lub wykonawczy oraz nadzór autorski. Końcowa cena może zależeć również od tego czy inwestor chce projekt budynku, łącznie z projektem wnętrz i ogrodu/ zieleni.

2. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Każdy projekt jest realizowany czasowo w zależności od zakresu prac i składowych projektu. Terminy są ustalane indywidualnie. Jesteśmy elastyczni w podejściu do klienta, dlatego terminy realizacji są dostosowywane do planowanego terminu rozpoczęcia budowy.

3. W jaki sposób dokonuje się zapłaty za projekt?

Umowa o projekt konkretyzuje formę zapłaty za projekt. Płatności są podzielone na transze i uzależnione od zaawansowania prac.

4. Co powinna zawierać dokumentacja architektoniczna dotycząca projektu budynku biurowego?

W przypadku projektu budynku biurowego dokumentacja projektowa powinna zawierać kilka ważnych elementów. Przede wszystkim zalicza się do nich projekt budowlany oraz projekty wykonawcze. Zazwyczaj wymagane są także przedmiary robót oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Warto zapoznać się z dokładnymi wymaganiami prawnymi, które określają wszystkie wymagane dokumenty, często pomocą w tym zakresie służyć może także architekt.

5. Czy mogę dokonać zmian w projekcie budynku biurowego?

Dokonywanie zmian w zakresie projektów najczęściej wymaga zgody twórcy. Dzieje się tak dlatego, że projekty budowlane podlegają prawu autorskiemu. Najczęściej projektant określa, do jakiego stopnia można dokonywać zmian bez kontaktowania się z nim podczas oddawania gotowej pracy. Warto także pamiętać, że po zatwierdzeniu projektu wprowadzanie zmian często wiąże się z kolejnymi formalnościami, jakich należy dokonać.

6. Czy projekt dostosowany jest do nowych wymagań technicznych?

Nowe wymagania techniczne związane są z konkretnymi rozporządzeniami prawnymi, które obowiązują w państwie. Niedostosowanie do nich projektu może poskutkować zablokowaniem jego wykonania. Z tego powodu projekty budowlane muszą być dostosowane do nowych wymagań technicznych zgodnie z zakresem, jaki jest obowiązujący. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z wprowadzaniem poprawek.

7. W jakiej technologii powinien być wybudowany nowoczesny budynek biurowy?

Technologia która wykorzystana jest do budowy nowoczesnego budynku biurowego powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. W zależności od kształtu, wielkości, miejsca i terenu można zastosować inne rozwiązania i metody budowlane. Bez względu na wszystko warto jednak zawsze stawiać na rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Dzięki nim można stworzyć nie szkodzący środowisku budynek biurowy.

8. Jakie obowiązują trendy przy projektach budynków biurowych?

Od dłuższego czasu wśród trendów panuje minimalistyczny, nowoczesny styl. Neutralne kolory, takie jak szary, biały czy brązowy i duża ilość okien oraz wykorzystanie szkła to cechy charakterystyczne wszystkich stawianych obecnie budynków biurowych. Popularne stają się także drewniane wstawki. Warto zaznaczyć, że zdolni architekci i projektanci najczęściej bardzo dobrze znają panujące trendy, dzięki czemu mogą stworzyć wpasowujące się w nie, lecz unikalne projekty.

Galeria projektów budynków biurowych w Poznaniu