Nowoczesne projekty domów – Poznań
Projektujemy wille miejskie i domy jednorodzinne
Oprócz projektu, szukasz kompleksowej obsługi?
Z nami zrobisz także:
- Projekt domu
- Projekt wnętrz
- Projekt ogrodu
Szukasz architekta który zadba o całość wyrazu i architektury, oraz spójność stylu? Z nami możesz otrzymać projekt domu wraz z wnętrzami i ogrodem.
Projekty nowoczesnych domów w Poznaniu
Specjalizujemy się w nowoczesnych domach, willach oraz rezydencjach, których klimat idzie z duchem czasu. Możemy zaprojektować nowoczesny dom parterowy, piętrowy z dachem płaskim , z dachem dwuspadowym, np. nowoczesną stodołę lub budynek z dachem wielospadowym.
Każdy dom charakteryzuje się oryginalnością i funkcjonalnością. Możemy zaprojektować domy osadzone w wymagającym i nietypowym otoczeniu, np. na skarpie lub w wąwozie, lesie czy nad morzem.
Nasze rozwiązania projektowe podążają za najnowszymi trendami. Są energooszczędne, ekologiczne i przyjazne środowisku. Możemy również zaprojektować domy inteligentne w całości zautomatyzowane za pomocą aplikacji mobilnej.
Wykonujemy projekty budowlane, techniczne i wykonawcze, oraz sprawujemy nadzór autorski nad realizowanymi budynkami.
Nowoczesny dom parterowy
Projektujemy między innymi nowoczesne domy parterowe. W takich projektach uwzględniamy współczesne trendy pozwalające na połączenie niebanalnego wyglądu z pełną funkcjonalnością. Większość domów parterowych ma ograniczoną powierzchnię, jednak dzięki dużemu doświadczeniu wiemy, jak ją zagospodarować, by dom był komfortowy w użytkowaniu na co dzień.
Dom piętrowy z dachem płaskim
Bardzo popularne w ostatnich latach stały się domy piętrowe z dachem płaskim. Jeśli są zaprojektowane w przemyślany sposób, mogą okazać się niezwykle efektowne, a jednocześnie pozwalają na zaplanowanie stosunkowo dużej powierzchni budynku. Możemy zaprojektować taki dom w wielu różnych stylach i dopasować go pod kątem wizualnym i funkcjonalnym do potrzeb każdej rodziny.
Dom z dachem dwuspadowym
Najbardziej standardowa bryła budynku to dom z dachem dwuspadowym. My możemy go zaprojektować tak, by pomimo prostej bryły okazał się bardzo estetyczny, a jednocześnie wpisywał się we współczesne trendy wizualne. Ponadto zadbamy o to, by przestrzeń w środku była tak zaplanowana, by dom okazał się wygodny w codziennym użytkowaniu. W projekcie możemy uwzględnić zarówno dom parterowym, jak i dom z poddaszem użytkowym zwiększającym powierzchnię użytkową budynku.
Budynek z dachem wielospadowym
Najbardziej skomplikowane bryły mają budynki z dachem wielospadowym. Pozwalają one na stworzenie oryginalnego projektu, który będzie wyróżniał się na tle innych budynków. Takie domy możemy zaprojektować na wiele różnych sposobów i zazwyczaj są to budynki piętrowe. Charakteryzują się stosunkowo dużą powierzchnią i wieloma możliwościami rozlokowania pomieszczeń na piętrze, a także dodatkowej powierzchni użytkowej, takiej jak balkony.
Projekty nowoczesnych wnętrz
Projektując wnętrza do domu, kierujemy się przede wszystkim spójnością ich z bryłą budynku i projektowanym otoczeniem ogrodu.
Równoczesne wykonanie projektu domu i projektu wnętrz przez naszą pracownie, gwarantuje nieprzypadkowe rozwiązania, tworząc nietypową atmosferę domu. Zapewniają funkcjonalność pomieszczeń i komfort w użytkowaniu przez lata.
Jesteśmy zwolennikami aby bryła budynku podążała za rozkładem pomieszczeń, a projekt wnętrz wykonywany już na etapie projektu koncepcyjnego bryły domu, kreował niepowtarzalną przestrzeń, zintegrowaną z całością.
Możliwe jest zaprojektowanie wyposażenia wnętrz z mebli modułowych lub zaprojektowanie poszczególnych mebli indywidualnie do wszystkich pomieszczeń / kuchni, salonów, pokoi/. Projektujemy również oryginalne i nie powtarzalne meble na zamówienie klienta.
Nie tylko dobierzemy wykładziny podłogowe i ścienne, drzwi , meble, oświetlenie ale również dodatki, obrazy i dzieła sztuki.
Projektujemy wnętrza od koncepcji (z wizualizacjami fotorealistycznymi) poprzez projekty wnętrz, projekty wykonawcze i nadzory autorskie nad ich realizacją.
Projekty ogrodów i terenu domu
Projekt ogrodu w wykonaniu naszej pracowni jest integralną częścią całości, dopełnieniem do architektury domu. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ogród i mała architektura ma ogromny wpływ na wizualny odbiór domu, patrząc na niego z zewnątrz. Dostarczając projekt domu, uwzględnimy też małą architekturę wokół niego, która radykalnie zmieni wygląd całej działki, a także rozszerzy możliwości funkcjonalne nieruchomości. Przy projektowaniu uwzględnimy, by całość ze sobą współgrała pod kątem stylistycznym, a także pod kątem wykorzystywanych materiałów.
Realizujemy projekty w duchu nowoczesnego designu, projekty klasy premium, oparte na luksusowych produktach, tworzące ponadczasową architekturę.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące nowoczesnego projektowania domów – FAQ
1. Co to jest adaptacja projektu i kim jest osoba adaptująca?
Adaptacja projektu, wykonywana jest wtedy gdy inwestor zakupił projekt gotowy (dotychczas nazywany projektem typowym lub powtarzalnym). Projekt gotowy to taki, który należy przystosować do warunków konkretnej inwestycji w danym terenie. Adaptujący wykonuje projekt zagospodarowania terenu wraz z opisem dostosowując projekt gotowy do wymogów decyzji o warunkach zabudowy lub planu miejscowego. Adaptuje on również projekt budowlany i techniczny, dostosowując do istniejących warunków gruntowych i innych wymagań. Ważne jest to by projekt gotowy zakupić dopiero po analizie najlepiej przez architekta decyzją o warunkach zabudowy lub planu miejscowego gdyż daje to gwarancje że wybór projektu będzie możliwy do adaptacji.
2. Co zawiera każdy projekt domu mieszkalnego jednorodzinnego?
Zawartość projektu wymaganego do uzyskania pozwolenia na budowę ściśle określa Prawo budowlane.
Na projekt branży architektonicznej składa się:
- oświadczenie projektanta
- opis do projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem obszaru oddziaływania obiektu
- projekt zagospodarowania terenu na mapie do celów projektowych
- opis architektoniczno-budowlany
- charakterystykę energetyczną obiektu
- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ
- w zależności od rodzaju budynku, uzgodnienia konserwatorskie, decyzje środowiskowe i inne
- w niektórych przypadkach potrzebna jest analiza przesłaniania i nasłonecznienia budynku
- rysunki rzutów wszystkich kondygnacji, przekroje i elewacje
Według nowego prawa budowlanego do uzyskania pozwolenia na budowę, obecnie wymagana jest tylko branża architektoniczna. Projekty branżowe mogą być wykonane na etapie budowy.
Na projekt techniczny składa się:
- branża konstrukcyjna
- branża sanitarna
- branża elektryczna
- branża drogowa
Projekt wykonawczy, może ale nie musi, być realizowany. Projekt wykonawczy branży architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej lub drogowej wykonywany jest w zależności od potrzeb inwestora. Jest to najwyższy, nie wymagany prawem stopień uszczegółowienia projektu.
3. Czy mogę wprowadzić zmiany w gotowym projekcie domu?
Wprowadzenie zmian w projekcie gotowym (typowym) jest zależne od autora gotowego projektu, ponieważ projekt chroniony jest prawami autorskimi. Większość projektów zawiera informacje od jego autora o zakresie możliwych zmian, bez jego informowania. Zmiany w projekcie gotowym (typowym), mają sens tylko pod warunkiem małych zmian, nie mających wpływy na główną konstrukcje budynku i jego wymiary. Mogą to być na przykład takie zmiany jak przesunięcie ścianek działowych w budynku, przesunięcie otworów okiennych i drzwiowych, dodanie tarasów zewnętrznych i tym podobne.
4. Czym jest projekt gotowy domu?
Projekt gotowy do domu to taki, który jest stworzony nie na specjalne zamówienie klienta, lecz niezależnie od niego. Zazwyczaj jest on wystawiony na sprzedaż i może zostać zakupiony przez każdego. Tego rodzaju projekt musi zostać dostosowany do warunków w konkretnym miejscu i danym terenie. Oznacza to, że zakupienie gotowego projektu domu nie jest końcem prac nad nim: musi jeszcze nastąpić etap adaptowania go.
5. Co to jest powierzchnia użytkowa?
Powierzchnia użytkowa budynku to łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń. Dzieli się ją na podstawową oraz pomocniczą. Powierzchnia podstawowa łączy w sobie wszystkie pomieszczenia, które służą do wykonywania podstawowych i niezbędnych potrzeb zgodnych z przeznaczeniem budynku. Z kolei powierzchnia pomocnicza nie wiąże się z bezpośrednim zadaniem, jakie ma spełnić budynek. Dla domu jednorodzinnego zatem sypialnia będzie powierzchnią podstawową, a składzik – pomocniczą.
6. Jaki będzie koszt zakupu projektu w wersji lustrzanej?
Zazwyczaj projekty w wersji lustrzanej dostępne są razem ze zwykłymi wersjami. Najczęściej istnieje możliwość wyboru opcji podczas zakupu. Warto jednak zaznaczać, że w przypadku braku takiej możliwości zazwyczaj nie ma większego problemu z dostosowaniem gotowego projektu przez jego twórcę. W zależności od tego, w jakim programie był on wykonany, stworzenie lustrzanego odbicia może być sprawą bardzo prostą, dobrze jest jednak dopytać o nie jak najszybciej.
7. Jaki jest czas oczekiwania na gotowy projekt?
Trudno jest jednoznacznie określić, jak długo będzie trwało przygotowanie projektu. Wiele zależy od czynników zewnętrznych. W zależności od wielkości projektu, terenu, na jakim ma znaleźć się gotowy budynek i indywidualnych potrzeb oraz życzeń klienta czas może być krótszy lub dłuższy. Aby dowiedzieć się dokładnie, ile będzie trzeba czekać na gotowy projekt najlepiej jest skontaktować się z pracownikami biura projektowego.
8. Co powinna zawierać dokumentacja projektowa?
W zależności od tego, czy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę zakres dokumentacji projektowej może być różny. Jeżeli nie trzeba mieć takiego pozwolenia, należy przygotować jedynie plany oraz rysunki określające zakres i lokalizację robót budowlanych, dokumenty wymagane przepisami dotyczącymi konkretnego budynku oraz przedmiar robót. Jeżeli pozwolenie na budowę jest potrzebne, należy przygotować projekt budowlany, projekty wykonawcze, informacje BHP i przedmiar robót.