Nowoczesne projekty domów Poznań

Projektujemy wille miejskie i domy jednorodzinne

Oprócz projektu, szukasz kompleksowej obsługi?

Z nami zrobisz także:

 • Projekt domu
 • Projekt wnętrz
 • Projekt ogrodu

Szukasz architekta który zadba o całość wyrazu i architektury, oraz spójność stylu? Z nami możesz otrzymać projekt domu wraz z wnętrzami i ogrodem.

Projekty nowoczesnych domów w Poznaniu

Specjalizujemy się w nowoczesnych domach,willach oraz rezydencjach, których klimat idzie z duchem czasu. Możemy zaprojektować nowoczesny dom parterowy, piętrowy z dachem płaskim , z dachem dwuspadowym, np. nowoczesną stodołę lub budynek z dachem wielospadowym.

Każdy dom charakteryzuje się oryginalnością i funkcjonalnością. Możemy zaprojektować domy osadzone w wymagającym i nietypowym otoczeniu, np. na skarpie lub w wąwozie, lesie czy nad morzem.

Nasze rozwiązania projektowe podążają za najnowszymi trendami. Są energooszczędne, ekologiczne i przyjazne środowisku. Możemy również zaprojektować domy inteligentne w całości zautomatyzowane za pomocą aplikacji mobilnej.

Wykonujemy projekty budowlane, techniczne i wykonawcze, oraz sprawujemy nadzór autorski nad realizowanymi budynkami.

Projekty nowoczesnych wnętrz

Projektując wnętrza do domu, kierujemy się przede wszystkim spójnością ich z bryłą budynku i projektowanym otoczeniem ogrodu.

Równoczesne wykonanie projektu domu i projektu wnętrz przez naszą pracownie, gwarantuje nieprzypadkowe rozwiązania, tworząc nietypową atmosferę domu. Zapewniają funkcjonalność pomieszczeń i komfort w użytkowaniu przez lata.

Jesteśmy zwolennikami aby bryła budynku podążała za rozkładem pomieszczeń, a projekt wnętrz wykonywany już na etapie projektu koncepcyjnego bryły domu, kreował niepowtarzalną przestrzeń,  zintegrowaną z całością.

Możliwe jest zaprojektowanie wyposażenia wnętrz z mebli modułowych lub zaprojektowanie poszczególnych mebli indywidualnie do wszystkich pomieszczeń / kuchni, salonów, pokoi/. Projektujemy również oryginalne i nie powtarzalne meble na zamówienie klienta.

Nie tylko dobierzemy wykładziny podłogowe i ścienne, drzwi , meble, oświetlenie ale również dodatki, obrazy i dzieła sztuki.

Projektujemy wnętrza od koncepcji (z wizualizacjami fotorealistycznymi) poprzez projekty wnętrz, projekty wykonawcze i nadzory autorskie nad ich realizacją.

Projekty ogrodów i terenu domu

Projekt ogrodu w wykonaniu naszej pracowni jest integralną częścią całości, dopełnieniem do architektury domu.

Realizujemy projekty w duchu nowoczesnego designu, projekty klasy premium, oparte na luksusowych produktach, tworzące ponadczasową architekturę.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące nowoczesnego projektowania domów – FAQ

1. Co to jest adaptacja projektu i kim jest osoba adaptująca?

Adaptacja projektu, wykonywana jest wtedy gdy inwestor zakupił projekt gotowy  (dotychczas nazywany projektem typowym lub powtarzalnym). Projekt gotowy to taki, który należy przystosować do warunków konkretnej inwestycji w danym terenie. Adaptujący wykonuje projekt zagospodarowania terenu wraz z opisem dostosowując projekt gotowy do wymogów decyzji o warunkach zabudowy lub planu miejscowego. Adaptuje on również projekt budowlany i techniczny, dostosowując do istniejących warunków gruntowych i innych wymagań. Ważne jest to by projekt gotowy zakupić dopiero po analizie najlepiej przez architekta decyzją o warunkach zabudowy lub planu miejscowego gdyż daje to gwarancje że wybór projektu będzie możliwy do adaptacji.

2. Co zawiera każdy projekt domu mieszkalnego jednorodzinnego?

Zawartość projektu wymaganego do uzyskania pozwolenia na budowę ściśle określa Prawo budowlane.

Na projekt branży architektonicznej składa się:

 • oświadczenie projektanta
 • opis do projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem obszaru oddziaływania obiektu
 • projekt zagospodarowania terenu na mapie do celów projektowych
 • opis architektoniczno budowlany
 • charakterystykę energetyczną obiektu
 • informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ
 • w zależności od rodzaju budynku, uzgodnienia konserwatorskie, decyzje środowiskowe i inne
 • w niektórych przypadkach potrzebna jest analiza przesłaniania i nasłonecznienia budynku
 •  rysunki rzutów wszystkich kondygnacji, przekroje i elewacje

Według nowego prawa budowlanego do uzyskania pozwolenia na budowę, obecnie wymagana jest tylko branża architektoniczna. Projekty branżowe mogą być wykonane na etapie budowy.

Na projekt techniczny składa się:

 • branża konstrukcyjna
 • branża sanitarna
 • branża  elektryczna
 • branża drogowa

Projekt wykonawczy, może ale nie musi, być realizowany.  Projekt wykonawczy branży architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej lub drogowej wykonywany jest w zależności od potrzeb inwestora. Jest to najwyższy, nie wymagany prawem stopień uszczegółowienia projektu.

3. Czy mogę wprowadzić zmiany w gotowym projekcie domu?

Wprowadzenie zmian w projekcie gotowym (typowym) jest zależne od autora gotowego projektu, ponieważ projekt chroniony jest prawami autorskimi. Większość projektów zawiera informacje od jego autora o zakresie możliwych zmian, bez jego informowania. Zmiany w projekcie gotowym (typowym), mają  sens tylko pod warunkiem małych zmian, nie mających wpływy na główną konstrukcje budynku i jego wymiary. Mogą to być na przykład takie zmiany jak przesunięcie ścianek działowych w budynku, przesunięcie otworów okiennych i drzwiowych, dodanie tarasów zewnętrznych i tym podobne.